Internationale oefenwedstrijden

Clubs als Tottenham Hotspur, Anderlecht, Galatasaray en Celta de Vigo bezochten Schoonenberg, en de Witte Leeuwen trokken zelf naar ondermeer Ferencváros, Norwich City en de DDR. Hieronder bouwen we aan een compleet en actueel overzicht van alle oefenwedstrijden met buitenlandse tegenstanders.

DatumLokatieNat.Niv.Tegenstander  DoelpuntenmakersToesch.Wedstrijdnotities
29.07.1964SchoonenbergDUIIIRot-Weiss Essen2-2Beke 1-1, Kleef 2-17.000Eerste internationale thuiswedstrijd
08.05.1965SchoonenbergENGIINorwich City FC3-4Boekestein 1-3, 2-3, 3-31.500
22.05.1965SchoonenbergENGITottenham Hotspur FC2-3Boekestein 1-3, 2-310.000
24.07.1965Essen (Dui.)DUIIIRot-Weiss Essen2-2Wilson, Rob de VriesEerste internationale uitwedstrijd
07.08.1965SchoonenbergENGIIRotherham United FC2-1Fred Dikstaal 1-0, 2-14.500Eerste internationale thuiszege; Rotherham getraind door Jack Mansell
13.11.1965SchoonenbergDUIIISportfreunde Hamborn 072-0Fred Dikstaal 1-0, Ger Althoff 2-01.500
02.05.1966Rotherham (Eng.)ENGIIRotherham United FC2-0Galis 1-0, Cleeren 2-05.000Trainingskamp Engeland; Eerste internationale uitzege; Rotherham getraind door Jack Mansell
04.05.1966Norwich (Eng.)ENGIINorwich City FC1-2Clement 1-1Trainingskamp Engeland
11.06.1966SchoonenbergDUIIMeidericher SV0-24.500
31.07.1968SchoonenbergENGIICharlton Athletic FC2-0Theunissen 1-0, Geestman 2-04.000
29.07.1970SchoonenbergPOLIGórniczy KS Szombierki Bytom1-31-3 André3.000
08.08.1970SchoonenbergENGIIIReading FC2-4Dick Bond 1-4, Stanic 2-4Reading getraind door Jack Mansell
21.07.1971Chorzów (Pol.)POLIGórnik Zabrze2-3Fens 1-3, Joop de Jong 2-375.000Trainingskamp Polen; Landskampioen en bekerwinnaar Polen
25.07.1971Kielce (Pol.)POLNationaal Elftal Polen1-0Manders 1-020.000Trainingskamp Polen
28.07.1971Chorzów (Pol.)POLIRuch Chorzów0-3Trainingskamp Polen
11.08.1971SchoonenbergBELIKoninklijke Lierse SK2-2Stout 1-0, Joop de Jong 2-24.000
27.05.1972Luik (Bel.)BELIRoyal FC Liégeois1-5Stout 1-2
21.07.1972SchoonenbergENGIIpswich Town FC4-0Stout 1-0, Van Kooten 2-0 3-0, Monne de Wit 3-03.000
27.07.1972SchoonenbergENGIIFulham FC0-21.500
06.08.1972SchoonenbergBELIRoyal FC Liégeois3-1Frans van Essen 1-0 2-1, Stout 3-13.500
30.12.1972SchoonenbergBELIIROC de Montignies-sur-Sambre2-2Van Kooten 1-0, Jos Jonker 2-0
18.07.1973SchoonenbergDUIIIISportverein Auersmacher4-0Helling 1-0, Van Kooten 2-0 4-0, Bischot 3-0800
21.07.1973Wilhelmshaven (Dui.)DUIIITSR Olympia Wilhelmshaven0-0Trainingskamp Duitsland
22.07.1973Essen (Dui.)DUIIIScharz-Weiss Essen2-21-1 Couperus, 2-2 WilimTrainingskamp Duitsland
28.07.1973SchoonenbergSCOIEast Fife FC2-3Wilim 1-1 2-21.500
02.08.1973SchoonenbergSCOIDundee United FC2-1Wilim 1-0, Stout 2-01.200
26.08.1973SchoonenbergGRIIraklis Thessaloniki5-1Wilim 1-0, Van Kooten 2-0 3-0, Jos Jonker 4-0, Stout 5-01.500
12.11.1973Methil (Sco.)SCOIEast Fife FC3-1Fens 1-0, André 2-0, Stout 3-0Bayview Park
17.11.1973Charleroi (Bel.)BELIIROC de Montignies-sur-Sambre2-3Wilim 1-1, Stout 2-3
08.08.1974SchoonenbergENGIQueens Park Rangers FC0-12.000
10.08.1974Boedapest (Hon.)HONIFerencváros0-518.000Stadion Üllöi Út
11.08.1974Boedapest (Hon.)HONIBudapesti Honvéd SE0-4Stadion Üllöi Út
24.08.1974HeemskerkALGINA Hussein Dey1-0Van Kooten 1-0Sportpark de Vlotter
21.07.1976Troyes (Fra.)FRAITroyes Aube Football 0-3Stade de l'Aube
07.08.1976Moeskroen (Bel.)BELIKSV Waregem2-1Jaap Visser 1-1, Matic 2-1
14.08.1976SchoonenbergBELIAS Oostende5-0Stout 1-0 2-0, Kramer 3-0, Hendrikse 4-0 5-01.500
07.09.1976Oostende (Bel.)BELIAS Oostende2-2Stout 1-2, Hendrikse 2-2
20.07.1977Essen (Dui.)DUIIIRot-Weiss Essen0-04.000Georg Melches Stadion
01.08.1977SchoonenbergENGINewcastle United FC2-1Mikkelsen 1-1, Jos Jonker 2-14.500
08.08.1977SchoonenbergROEIDinamo Boekarest0-05.000
23.10.1977La Louvière (Bel.)BELIRAA Louviéroise0-13.000
04.08.1979SchoonenbergBELIRoyal FC Liégeois1-2Akersloot 1-0200
29.09.1979SchoonenbergUSAITulsa Roughnecks1-3Van der Meer 1-0
22.07.1981? (Oos.)OOS?WSG Brückl5-0Van der Meer 2x, Buma, St. Jago, HaverkortTrainingskamp Oostenrijk
23.07.1981? (Oos.)OOS?ASV of SAK Klagenfurt3-0Nan 1-0, Haverkort 2-0 3-0Trainingskamp Oostenrijk
24.07.1981? (Oos.)OOS?SK Treibach5-0Van der Meer 2x, Haverkort, Marcel Liesdek, John VerschoorTrainingskamp Oostenrijk
25.07.1981?OOS??Gallus/Glarus?1-0Van der Meer 1-0Trainingskamp Oostenrijk
26.07.1981? (Oos.)OOS?FC Sankt Michael im Lavanttal3-1Van der Meer, Marcel Liesdek, MeutstegeTrainingskamp Oostenrijk
23.07.1983ZeistDUIWest-Duitse Amateurselectie1-0Haverkort 1-0KNVB Sportcentrum
27.07.1984SchoonenbergSAUIAl Nassr (Riyad)5-1Weijers 2x, Paul Farenhorst, Haverkort, Wildschut800
16.07.1987Königs Wusterhausen (DDR)DDRIBerliner FC Dynamo2-3Tania 1-2, Jerry de Jong 2-22.000Trainingskamp Oost-Duitsland
17.07.1987Potsdam (DDR)DDRIIBSG Motor Babelsberg0-21.500Trainingskamp Oost-Duitsland; Karl Liebknecht Stadion
18.07.1987Berlijn (DDR)DDRI1.FC Union Berlin0-1Trainingskamp Oost-Duitsland; Stadion Alte Försterei
25.07.1987SchoonenbergDDRI1.FC Union Berlin1-1Van Duyvenbode 1-1300
29.07.1989Wetteren (Bel.)BELIIIStandaard Wetteren2-1Jelle Visser 1-0, Rob van Berkel 2-0
03.08.1989SchoonenbergDDRI1. FC Magdeburg0-0
19.08.1989SchoonenbergSAUNationaal Elftal Saoedi-Arabië2-2Jelle Visser 1-2 2-2
25.07.1990SchoonenbergTURIGalatasaray0-53.500
12.08.1990SchoonenbergSURISV Robinhood1-0Van den Hoogenband 1-0
03.08.1991HaarlemCNChina Onder 214-1De Roode 2x, Jelle Visser 2xEDO terrein
17.07.1992Bytom (Pol.)POLIZawisza Bydgoszcz1-2Smak 1-0Samex Cup Open '92; stadion GKS Szombierki Bytom; groepsfase
18.07.1992Bytom (Pol.)POLIGKS Szombierki Bytom0-0Samex Cup Open '92; stadion GKS Szombierki Bytom; groepsfase
19.07.1992Bytom (Pol.)TSJITJ Vítkovice0-4Samex Cup Open '92; stadion GKS Szombierki Bytom; duel om plaats 5
12.02.1994SchoonenbergSLOIFC Tatran Prešov0-0
20.07.1994Aalst (Bel.)BELIKSC Eendracht Aalst4-0Hoop, Kroszynski, Van Roon en OostromTrainingskamp België
23.07.1994Westerlo (Bel.)BELIIVC Westerlo1-2?Trainingskamp België
24.07.1994Meer (Bel.)BELVII/IIX/IX?KFC Meer8-1?Trainingskamp België
26.07.1994?BELIIKMSK Deinze2-0Kroszynski 1-0, Koordes 2-0Trainingskamp België
27.07.1994Harelbeke (Bel.)BELIIKRC Harelbeke2-2 (gest.)Van Roon, SimonsTrainingskamp België; Telstar stapt van veld
14.08.1994SchoonenbergENGISouthampton FC1-0Simons 1-0
20.07.1995SchoonenbergTURIIstanbulspor0-2
19.07.1996?BELKFC Giere?2-1?Trainingskamp België
21.07.1996VenloBELIIKoninklijke Beerschot VAC3-2Koordes 2x, ?Trainingskamp België
23.07.1996?BELHoensbeek?4-1Van Eekeres 2x, Funakoshi, Van EsTrainingskamp België
19.07.1997UrsemISRIHapoel Ironi Rishon LeZion2-0?
07.08.1997VelserbroekJAPStudentenselectie Japan1-3?Terrein VSV; mogelijk Telstar II
09.07.1998SchoonenbergBELIRSC Anderlecht0-3
24.07.1998Visé (Bel.)BELIIRCS Visétois4-4?Trainingskamp Herderen (Bel.)
26.07.1998?BEL?KAS Eupen of FC Eupen?2-1?Trainingskamp Herderen (Bel.)
1999 en recenterVolgt binnenkort

Notitie: Aanvulling van statistieken en beeldmateriaal, en correcties, zijn zeer welkom; voor contact zie elders op deze website.

Memorabele Wedstrijden

Eerste internationale thuiswedstrijd
29.07.1964
Telstar – Rot-Weiss Essen (Dui.) 2-2
Lokatie: Sportpark Schoonenberg
Toeschouwers: 7.000

1-1 Beke
2-1 Kleef

Wedstrijdselectie: Jense, Egner, Pirovano, André, Kort, Brom, Jager, Marijt, Zwinkels, Hassie van Wijk, Rob de Vries, Beke, Van der Kuil, Van Wooning, Boekestein, Kleef


Eerste internationale uitwedstrijd

24.07.1965

Rot-Weiss Essen (Dui.) – Telstar 2-2
Lokatie: Essen (Dui.)

Doelpunten: Wilson, Rob de Vries

Telstar – Rot Weiss Essen, 1964

 

25.07.1971
Nationaal Elftal Polen – Telstar 0-1
Lokatie: Stadion Błękitnych, Kielce (Pol.)
Toeschouwers: 20.000

0-1 Manders (78′)

Polen: Gomola (Czajkowski), Wraży, Blaut, Gorgoń, Anczok, Szołtysik (Deyna), Płaszewski (Ćmikiewicz), Banaś, Wilim, Jarosik, Gadocha.

 

10-08-1974
Jubileumtoernooi Ferencváros & Honvéd
Ferencváros – Telstar 5-0
Lokatie: Stadion Üllöi Út, Boedapest (Hon.)
Toeschouwers: 18.000

Opstelling: Van der Meeren (doel), Zwaan (Van Essen), Driessen, André, Helling, Bischot, Bijl, Stout (Schoonewille), Jonker, Van Kooten, Couperus

11-08-1974
Jubileumtoernooi Ferencváros & Honvéd
Budapesti Honvéd SE – Telstar 4-0
Lokatie: Stadion Üllöi Út, Boedapest (Hon.)

Opstelling: Van der Meeren (doel), Van Essen, Driessen, André (Zwaan) , Helling, Bischot, Bijl (De Wit), Schoonewille, Jonker, Van Kooten, Couperus

 

Jeugd

Tournoi International Junior de Roubaix 1966

Kwartfinale
April 1966
Telstar – US Tourcoing (Fra.) 3-1

Halve finale
April 1966
FC Brugge (Bel.) – Telstar 2-0