De Recordspelers

Mister Telstar is een veelgehoord begrip, maar wie mag die titel echt dragen? Er zijn geen harde regels voor, maar normaal gaat deze eer naar de speler met de meeste officiële wedstrijden voor een club. Bij Telstar is dat Fred Bischot met 401 wedstrijden, inclusief 6 optredens in de Intertoto Cup.

Tellen we die Europese duels niet mee (zie blokje notities), dan komen we uit bij Frank Korpershoek met 400 wedstrijden in nationaal verband. Ook qua competitiewedstrijden is Korpershoek koploper (383) en qua Eredivisie duels is Paul van der Meeren (333) de nummer één. Qua doelpunten is Sander Oostrom (102) dan weer de ongekroonde koning van Schoonenberg.

Op deze pagina de Hall of Fame van de Telstar spelers met de meeste wedstrijden en doelpunten op hun naam. Wat ons betreft kunt u ze allemaal met Mister Telstar aanspreken.

Wedstrijden

Top aantal
wedstrijden totaal

401 Fred Bischot
400 Frank Korpershoek
388 Frans van Essen
381 Anthony Correia
363 Sander Oostrom
357 Paul van der Meeren
356 Fred André † (*)
337 Koos Kuut (*)
334 Richard van Heulen
314 Jan Nederburgh

Top aantal
wedstrijden nationaal

400 Frank Korpershoek
395 Fred Bischot
383 Frans van Essen
381 Anthony Correia
363 Sander Oostrom
356 Paul van der Meeren
350 Fred André † (*)
337 Koos Kuut (*)
334 Richard van Heulen
314 Jan Nederburgh

Top aantal
competitiewedstrijden

383 Frank Korpershoek
372 Fred Bischot
361 Frans van Essen
351 Anthony Correia
339 Paul van der Meeren
327 Fred André †
320 Sander Oostrom
310 Koos Kuut
294 Richard van Heulen
278 J. Nederburgh, W. Smak

Top aantal
Eredivisie wedstrijden

333 Paul van der Meeren
332 Frans van Essen
321 Fred André †
273 Paul van Egmond
251 Hans Driessen
228 Jos Jonker
213 Monne de Wit
210 Fred Bischot
198 Dick Bond
176 Co Stout

Top aantal
Eerste Divisie wedstrijden

383 Frank Korpershoek
351 Anthony Correia
320 Sander Oostrom
309 Koos Kuut
294 Richard van Heulen
278 Walter Smak
264 Jan Nederburgh
247 Melvin Holwijn
239 Floor Buma
218 Sjaak Lettinga

Top aantal
seizoenen

15 Anthony Correia
15 Frank Korpershoek
13 Frans van Essen
13 Paul van der Meeren (**)
12 Fred André † (***)
12 Fred Bischot
11 Paul van Egmond
11 Koos Kuut
11 Jan Nederburgh
10 De Wit, Oostrom, Holwijn

 Ere div.1e div.Totaal
comp.
NC POBekerTotaal
natio.
Inter TotoTOTAALGeschraptNotities
Bischot21016237251839564010
Korpershoek038338321540004003
Van Essen (Frans)3322936102238353880
Correia035135162438103813
Oostrom0320320123136303630
Van der Meeren333633901735613570
André3216327023 (*)350 (*)6356 (*)0* nader onderzoek bekerdata, mogelijk meer
Kuut13093101116 (*)337 (*)0337 (*)1* nader onderzoek bekerdata, mogelijk meer
Van Heulen0294294142633403340
Nederburgh14264278171931403141
Smak027827842430603060
Van Egmond2731274015 (*)289 (*)0289 (*)0* nader onderzoek bekerdata, mogelijk meer
Holwijn024724782427902790
Driessen25102510926062660
Buma02392391211 (*)262 (*)0262 (*)1* nader onderzoek bekerdata, mogelijk meer
Jonker (Jos)228022801123962450
Tevreden0212212112124402440
Lettinga021821801423202321
De Wit213021301122432270
Panhuis019519501621102110
Bond (Dick)19801980920702070

Op basis van bovenstaande totalen kunnen we de spelers ook in categorieën plaatsen. Zo vormen Bischot en Korpershoek de Club van 400 wedstrijden (of meer), zijn er zeven leden van de Club van 350 (of meer) en hebben 21 spelers zich in de Club van 200 (of meer) gespeeld. Klik op onderstaande afbeelding voor een grote, duidelijke versie van het overzicht met de diverse categorieën.

Doelpunten

Top aantal
doelpunten totaal

102  Sander Oostrom
81 Glynor Plet (nog actief)
66 Melvin Holwijn
60 Ronald Hoop
49 Cees van Kooten †
49 Rini van Roon
45 Co Stout
44 Ron de Roode †
38 Dick Bond
38 Jan Bruin

 

Top aantal
competitiedoelpunten

87 Sander Oostrom
81 Glynor Plet (nog actief)
60 Melvin Holwijn
52 Ronald Hoop
45 Cees van Kooten †
43 Rini van Roon
41 Co Stout
41 Ron de Roode †
38 Dick Bond
37 Jan Bruin

 

Top doelpuntengemiddelden
per 90 minuten (****)

0,777 Reda Kharchouch
0,714 Erik Regtop
0,658 Hennie Meijer
0,656 Laurens ten Heuvel
0,589 Rini van Roon
0,558 Leo Ruiters
0,555 Andrija Novakovich
0,554 Rein Smit (nog actief)
0,534 Ronald Hoop
0,534 Terell Ondaan

Top aantal
Europese doelpunten

4 Cees van Kooten †
1 Co Stout


Top aantal
doelpunten
in een competitieduel

5 Hennie Meijer (05.02.1984)
4 M. van Oostrum (05.05.2001)
3 diverse spelers

Top aantal
doelpunten in 1 seizoen

20 Ronald Hoop (93/94)
20 Laurens ten Heuvel (01/02)
20 Glynor Plet (09/10)
20 Reda Kharchouch (19/20)
19 Hennie Meijer (83/84)
19 Erik Regtop (91/92)
19 Tarik Tissoudali (15/16)
19 Andrija Novakovich (17/18)
19 Glynor Plet (20/21)

Top aantal
clubtopscorertitels

4 Cees van Kooten †
4 Glynor Plet (nog actief)
3 Rini van Roon
2 Dick Bond, Monne de Wit, Rob van der Meer, Erik Regtop, Jelle Visser, Raoul Henar, Sergio Ommel, Laurens ten Heuvel, Melvin Holwijn, Jan Bruin, Johan Plat

 Ere div.1e div.Totaal
comp.
NC POBekerTotaal
natio.
Inter TotoTotaalGeschraptNotities
Oostrom0878711410201020
Plet [actief]0818100810811data per 28-10-2022
Holwijn0606024660660
Hoop0525244600600
Van Kooten4504500454490
Van Roon0434306490490
Stout4104103441450
De Roode0414103440440
Bond (Dick)3803800380380
Bruin0373701380380
De Wit3503502370370
Buma0343411360360
Regtop0333303360360
Ommel0292907360360

Overige Spelerstatistieken

Top aantal
rode kaarten competitie

7 Melvin Holwijn
6 Brian Tevreden
4 Rodny Lopes Cabral
3 Silvan Inia
3 Oliver Rifai
3 Toine van Huizen

Top aantal eigen doel-
punten
 competitie

3 Geoffrey Meye

Jongste speler
in competitie

17j + 060d Serge van Lent
17j + 088d Michiel van Dam
17j + 213d Ruud Geels
17j + 341d Farouq Lamouri
17j + 356d Barry de Kruif
17j + 362d Raimundo Mendes
18j + 011d Alois Wijnker
18j + 033d Fethi Bekdur
18j + 035d Dominique Kivuvu
18j + 071d Jan Bierman

Oudste speler
in competitie

47j + 062d Paul v. der Meeren
38j + 311d Fred Bischot
38j + 201d Jan Bruin
36j + 341d Jan Nederburgh
36j + 194d Frank Korpershoek
36j + 120d Rini van Roon
36j + 002d Jaap Bloem
35j + 271d Glynor Plet (actief)
35j + 222d Misha Salden
35j + 086d Hans Kraay Jr.

 

Kortste carrière bij Telstar
(in minuten)

01m Fabian Bruster  (1 duel)
02m Jerry Post  (1 d.)
05m Fons v. Haastrecht  (1 d.)
05m Arjan v. den Herik  (2 d.)
06m Tristan Ooms  (1 d.)
09m Sebastiaan Pot  (2 d.)
12m Arne Meijer (1 d.)
13m Shadrach Eghan (1 d.)
13m Leonard Johnson (2 d.)
14m Roy van Haalem (1 d.)
14m Roy Papavoine (1 d.)
nnb Henk Pieneman (1 d.)

Jongste doelpuntenmaker
in competitie

17j + 220d Ruud Geels
18j + 122d Elayis Tavşan
18j + 151d Ron van Es
18j + 163d Herman Seegers
18j + 226d Jacob Walcott
18j + 239d Melvin Holwijn
18j + 295d Jamal Dibi
18j + 310d Jacques Cleeren
18j + 337d Yaël Liesdek
19j + 077d Gé van Wees

Oudste doelpuntenmaker
in competitie

38j + 145d Jan Bruin
37j + 297d Fred Bischot
36j + 182d Frank Korpershoek
36j + 071d Rini van Roon
35+ 271d Glynor Plet (actief)
34j + 272d Sander Oostrom
34j + 270d Michel v. Oostrum
34j + 262d Hans Kraay Jr.
34j + 154d Bert v. de Poppe
34j + 089d Peter Ressel

One Club Legends – enkel prof bij Telstar
(top aantal seizoenen)

15 Anthony Correia
15 Frank Korpershoek
13 Frans van Essen
11 Koos Kuut
10 Monne de Wit
08 Cees Schoo

Langste clean sheet reeks doelmannen in competitie

4 duels Heinz Stuy  (1964/65, erediv.)
4 duels Paul Veenboer  (1986/87, 1e div.)
4 duels Arnold Nijkamp  (1995/96, 1e div.)
4 duels Dorus de Vries  (2001/02, 1e div.)
4 duels Dorus de Vries  (01/02+02/03, 1e div.)
4 duels Kevin Moeliker  (2004/05, 1e div.)

Meest recente update van de statistieken29/10/2022

Betrouwbaarheid

Voor deze statistieken menen wij de best beschikbare bronnen te hebben aangewend, en waar mogelijk ook nog eens gecontroleerd.

Diverse websites, waaronder Wikipedia, Worldfootball en Transfermarkt, blijken na uitgebreid onderzoek in ruime mate incomplete danwel verkeerde informatie te bevatten. Wij raden aan die websites voor serieuze zaken niet als bron aan te halen.

Bij het verwerken van heel veel data door de decennia, in het bijzonder de vroegere jaren, kan natuurlijk weleens iets misgaan. Een garantie op volledige zekerheid is dus onmogelijk.

Vragen, aanmerkingen en correcties vragen we je op het forum te melden of via Email te delen.

 

Bronnen

Naast uitgebreide controle middels diverse bronnen, zijn onze primaire bronnen:

  • Competitie:  Ererat.nl / Eersterat.nl
  • Nacompetitie/PO:  gegevens Marcel Haisma
  • KNVB beker:  gegevens Marcel Haisma
  • Intertoto Cup:  gegevens Marcel Haisma

 

Notities

(*) – Bekerstatistieken deels nog niet compleet, dus data nog niet bevestigd
(**) – Inclusief seizoen 1991/92 waarin trainer Van der Meeren eenmalig inviel
(***) – Exclusief seizoen 1964/65 waarin André geen speelminuten maakte
(****) – Enkel spelers met 1000+ speelminuten

Afkortingen in de overzichten

Ere div. – totaal aantal Eredivisie duels
1e div. – totaal aantal Eerste Divisie duels
Totaal comp. – totaal aantal competitie duels
NC/PO – Nacompetitie/Play Offs duels
Beker – KNVB bekertoernooi duels
Total natio. – totaal aantal duels nationaal
Geschrapt – zie onderstaand

Geschrapte wedstrijden

In enkele gevallen is er tijdens een seizoen een club failliet gegaan en zijn uitslagen door de KNVB geannuleerd. De geschrapte wedstrijden nemen wij niet mee in de statistieken, aangezien zij -net als bijv. oefenwedstrijden- niet officieel in de boeken zijn opgenomen:

21.11.1982 Amersfoort – Telstar 0-0
04.10.2009 Telstar – HFC Haarlem 2-2
17.08.2012 AGOVV – Telstar 1-2
16.11.2012 Telstar – BV Veendam 0-0

Extra Competitie

In seizoen 1982/83 organiseerde de KNVB na het wegvallen van SC Amersfoort een aparte ‘extra competitie’ van twee wedstrijden per club. In seizoen 1983/84 heeft tevens een ‘extra competitie’ plaats. Beiden zijn geen officiële competitie en deze resultaten zijn derhalve niet opgenomen in de statistieken:

06.03.1983 Telstar – MVV 4-1 (pen. 3-4)
24.04.1983 Telstar – De Graafschap 1-1 (pen. 5-4)
06.11.1983 TOP Oss – Telstar 2-2
21.04.1984 DESK – Telstar uitslag onbekend

Europees

Telstar speelde zes duels in de Intertoto Cup 1975, een competitie die indertijd niet onder de vlag van de UEFA werd georganiseerd, maar wel werd getolereerd. Zodoende nemen wij deze optredens mee als officiële wedstrijden in de statistieken.

 

Notitie | Correcties en aanvullende informatie zijn welkom. Bezoek het forum of zoek contact met ons

 

De Jubilarissen

Bekijk HIER een (foto)overzicht van huldigingen van de diverse jubilarissen uit de clubhistorie.